Jesteśmy inicjatywą grupy przyjaciół i chcemy ten krąg przyjaciół powiększać.
Dialog, a nie ofensywa, jest naszą dewizą.

 
Media o nas

17 września 2008
Dom Otwarty

"Dom Otwarty: Przestrzeń Interakcji" ma pełnić rolę wirtualnej platformy komunikacji, dialogu i integracji w szczególności dla kobiet niepełnosprawnych, ale także dla tych, którzy dostrzegają zjawisko podwójnej dyskryminacji - ze względu na płeć i niepełnosprawność. Na witrynie internetowej będą poruszane społeczne, psychiczne, kulturowe, medyczne oraz prawne aspekty niepełnosprawności.

czytaj dalej >>>

14 sierpnia 2008
Dom Otwarty - portal dla kobiet niepełnosprawnych

Ruszył pierwszy w Polsce portal internetowy skierowany do kobiet niepełnosprawnych, ich rodzin, znajomych i wszystkich tych, którym niepełnosprawność kobiet nie jest obojętna.

czytaj dalej >>>

13 sierpnia 2008
Seks i kuchnia, czyli co kobieta niepełnosprawna wiedzieć powinna

Nie tylko porady prawne i psychologiczne, ale także jak się ubrać, zrobić makijaż czy kochać się z partnerem - na te pytania odpowie niepełnosprawnym kobietom pierwszy w Polsce portal przeznaczony właśnie dla nich. - Chcemy, by ta strona internetowa stała się impulsem do wyjścia z "czterech ścian" - mówi portalowi tvn24.pl koordynatorka projektu Emilia Malinowska, sama również niepełnosprawna.

czytaj dalej >>>

13 sierpnia 2008, Magdalena Kazikiewicz
Ruszył portal dla niepełnosprawnych kobiet

Nie tylko porady prawne i psychologiczne, ale także jak się ubrać, zrobić makijaż czy kochać się z partnerem - na te pytania odpowie niepełnosprawnym kobietom pierwszy w Polsce portal przeznaczony właśnie dla nich.

czytaj dalej >>>

11 sierpnia 2008
Nowy portal internetowy dla kobiet niepełnosprawnych - Dom Otwarty: Przestrzeń Interakcji

Stowarzyszenie Kobiet Niepełnosprawnych ONE.pl z wielką radością informuje, że od sierpnia 2008 rozpocznie działalność "Dom Otwarty: Przestrzeń Interakcji" www.domotwarty.org.pl, czyli pierwszy interaktywny portal w Polsce skierowany do kobiet niepełnosprawnych, ich rodzin, przyjaciół oraz wszystkich tych, którzy dostrzegają zjawisko podwójnej dyskryminacji.

czytaj dalej >>>

7 sierpnia 2008
Portal skierowany do osób niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Kobiet Niepełnosprawnych ONE.pl informuje, że od sierpnia 2008 rozpoczął działalność "Dom Otwarty: Przestrzeń Interakcji"

czytaj dalej >>>


Stowarzyszenie Kobiet Niepełnosprawnych ONE.pl: biografia

Izabela Siamaszko - niepełnosprawna, chora na postępujący zanik mięśni, polonistka, pracownik PFRON, jedna z założycielek Stowarzyszenia Kobiet Niepełnosprawnych ONE.pl.

czytaj dalej >>>

9 września 2007, Magdalena Adaszewska-Chacuk
Moja siła jest we mnie

Los dał im to, z czym trudno się zmierzyć. Mimo to się uśmiechają. Walczą o swoje prawa, realizują marzenia. Chcą by świat zobaczył, że są prawdziwymi kobietami.

czytaj dalej >>>

nr 4 2007, Anna Laszczka
One.pl

- Pani Izo! Czy mogę prosić o jakieś dodatkowe informacje o waszym stowarzyszeniu? Dzwonię w imieniu redakcji magazynu Miasto Kobiet! - Dobrze... - Słyszę w słuchawce ciepły, ale i energiczny głos. - ale może dopiero pod koniec tygodnia, bo w najbliższych dniach jesteśmy bardzo zabiegane. "No to jest z nami podobnie", myślę odkładając słuchawkę. "Różni nas pewnie wiele rzeczy: ulubione kolory, książki, do których wracamy najchętniej, wypróbowane sposoby na chandrę, ale... brak czasu jest jak nić wzajemnego porozumienia."

czytaj dalej >>>

6 grudnia 2006, Agnieszka Pochrzęst
Taksówki nie dla wózków

Tani transport dla niepełnosprawnych, którym chwali się miasto, to fikcja. Tysiące potrzebujących nie mają szans na to, by z niego skorzystać

czytaj dalej >>>

3 lutego 2005, Aleksandra Pawlicka
Nie chcemy zapomogi!

Niepełnosprawność nie musi być tylko przekleństwem. Kobiety na wózkach walczą o swą godność i mają mnóstwo pomysłów na życie.

czytaj dalej >>>

20 lipca 2005, Małgorzata Szamocka
Kobiety kobietom

Jesteśmy niesamowite. Dzielne, mądre, cierpliwe. Czasem wytrzymałe ponad miarę. Uparte do bólu. My, kobiety. Tylko rzadko ktoś nas docenia. Dostrzega determinację, ogrom pracy, siłę. Zdolności, otwarte umysły i szerokie horyzonty. Fantazję. Pomysł. Serce. Chyba, że tym kimś będzie druga kobieta.

czytaj dalej >>>

strona główna
 
aktualności
statut Stowarzyszenia
dlaczego One.Pl?
skąd przychodzimy?
dokąd idziemy?
kim jesteśmy?
projekty
media o nas
artykuły prasowe
nasze konto
kontakt z nami
nasz informator
 
przekaż 1% podatku
  ONE.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Kontakt one.pl@op.pl.